O nas

Sofa Pilates Studio powstała z połączenia pasji i wiedzy albo wiedzy i pasji. To energetyczne i bardzo interesujące miejsce w którym rządzą dwa światy : świat treningów prozdrowotnych, w których jesteśmy absolutnymi specjalistami, szkoleniowcami prowadzącymi kursy dla trenerów zarówno w Polsce jak i za granicą i świat PILATES…Ten wielu nieznany,klasyczny,ciężki wręcz siermiężny i wymagający dyscypliny. Na sprzęcie przez wielu nazywanych maszynami tortur i ten na macie- tak bardzo różny od tego,co oferują dziś kluby fitness.Nasze kilkunastoletnie doświadczenie, wiedza i ciągły rozwój spowodowały,że jeśli do nas trafisz… to zarazisz się tą pasją na całe życie.Jeżeli spróbujesz pod naszym okiem prawdziwego dzieła Joe Pilatesa…to wpadniesz jak śliwka… Tak, wpadniesz do Nas:)

Nasi trenerzy

Marta Wawszczyk

Trener, szkoleniowiec,instruktor fitness z 15 letnim doświadczeniem prowadzenia warsztatów w Polsce i za granicą. Uczestniczyła w Master Trainer Teacher Program w Usa. Stworzyła autorskie programy szkoleń Mental body, Fitball, Dance Pilates,Treningu funkcjonalnego i in. Pomysłodawczyni Training Day- największego dnia treningowego w Polsce i wykładowca wielu branżowych konferencji w zakresie treningu, marketingu i zarządzania studiem fitness.

Od 12 lat instruktor pilates a od 5 specjalizuje się w pilatesie klasycznym. Szkoliła się pod okiem najlepszych nauczycieli tej Metody: Kyria Sabin, Bob Liekens, Patricia Medros, Pat Guyton, Brett Howard, Jean Cloude Nelson, Elena Bartley, Mabel Cabrera, Gloria Gasperi,Jacobo Gomez Vazquez i samej Lolity San Miguel. Szkoli się za granicą, podróżując po całym świecie dociera do najlepszych nauczycieli i tym samym chce poznać jak najszerszą wiedzę o tej metodzie. Od 8 lat prowadzi swoje studio Sofa Chillout Room we Wrocławiu, które 5 lata temu transformowało na Sofa Pilates Studio, zamykając tym samym etap swojej działalności w branży fitness. Jako założycielka i szkoleniowiec Mypilatesmethods chce połączyć to, co jest esencją i fundamentem Metody Pilates ale przekazane jest przez różne, najlepsze międzynarodowe szkoły, co pozwala na głębsze i pełniejsze zrozumienie systemu stworzonego przez Joe Pilatesa. Należy do PMA. Ukończyła szkolenia poziomu comprehensive w Masterpilates (Hiszpania) oraz  the Pilates Standard(Niemcy). Szkolenia Fletcher Pilates(Kyria Sabin),Pilates Center(Elena Bartley) oraz najważniejsze Master LEAP (Leader Education Advance Program) z samym mistrzem Bobem Liekensem.

w 2017 roku, jako pierwsza i jedyna w Polsce zainicjowała CLASSICAL PILATES CONFERENCE,która dwa razy w roku odbywa się we Wrocławiu. Zaprasza tutaj najważniejszych nauczycieli Pilates z całego świata, a z roku na rok liczba uczestników się powiększa. Dzięki niej mieliśmy w Sofie przyjemność uczestniczyć m.in.w zajęciach z samą Patricią Medros- wieloletnią uczennicą samej Romany Krzyżanowskiej.

IMG_9475

Monika Chwiołka

Z zawodu fizjoterapeuta specjalizująca się głównie w leczeniu chorób ortopedycznych i neurologicznych, a także terapii wad postawy u dzieci i dorosłych. Podczas pracy zawodowej wykorzystuje elementy metody McKenziego,terapię punktów spustowych, metodę PNF,aktywizację miesniowo-powięziową,kinesiology taping i taping medyczny,elementy jogi i pilates w rehabilitacji i treningu sportowym,a w leczeniu wad postawy oraz terapii i profilaktyce dolegliwości kręgosłupa elementy spiralnej stabilizacji mięśniowej. Dzięki umiejętności wnikliwej diagnostyki i wykorzystaniu właściwych metod leczniczych zdobywa duże zaufanie i wdzięczność pacjentów. Od kilku lat cały swój wolny czas i wielkie serce poświęca swojej ogromnej pasji jaką jest pilates. Od kiedy ukończyła kurs instruktora pilates bezustannie pogłębia swoje umiejętności w dziedzinie reformer,Wall unit, small equipment, spine corrector i innych.Wiedza pobierana także od wspaniałych szkoleniowców z zagranicy pozwala jej na coraz lepsze,efektywniejsze treningi z klientami.Motto,które kieruje jej życiem to- ” Należeć do rodzaju ludzkiego jest łatwo, ale być człowiekiem bardzo trudno”

W Sofie prowadzi autorskie zajęcia REHA PILATES i REHA SPINE CORRECTOR  przeznaczone dla osób cierpiących na bóle aparatu ruchu, po przebytych operacjach i z problemami neurologicznymi. Zajmuje się również prowadzeniem fizjo-treningów personalnych oraz treningów pilates na sprzęcie i na macie.

image1-1

Agnieszka Mazur-Sztynek

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest nauczycielem z powołania: kocha uczyć i kocha Pilates. W Sofie łączy obie te pasje.  

Od 9 lat ćwiczy i zgłębia tajniki metody Pilates pod kierunkiem Marty Wawszczyk. 

W 2016r. ukończyła szkolenie Pilates Level I i od tego czasu nieustannie doskonali swoje umiejętności i poszerza wiedzę na szkoleniach z najlepszymi na świecie nauczycielami metody Pilates: Mabel Cabrera, Jacobo Gomezem Vazquezem, Luisą Core, Carmen Ribera, Glorią Gasperi i Martą Wawszczyk.

Brała udział w I, II i III Classical Pilates Conference oraz I Therapeutic Pilates Conference.

Uważa, że Pilates to zestaw ćwiczeń mądrych i przyjaznych dla każdego. Słowa Joe Pilatesa, że jego ćwiczenia budują mocne ciało i sprawny umysł zdolne, by sprostać z werwą codziennym wyzwaniom i czuć zadowolenie z życia, stanowią motto jej lekcji.

 

Agnieszka z ringiem

Magdalena Walas

absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Komunikacji Wizerunkowej, jak Marta często żartuje „fitnessowe dziecko Sofy”, na swoje pierwsze zajęcia trafiła jeszcze w liceum, a przez 10 lat trenowała pod okiem Marty najróżniejsze formy fitnessu. 

Odkąd w Sofie pojawił się pilates klasyczny zafascynowała ją ta forma ruchu, dlatego postanowiła pójść o krok dalej i zostać instruktorem. 

Pilates i praca nauczyciela stały się jej pasją, w swoich zajęciach łączy cierpliwe podejście do nauczania z pozytywną atmosferą i solidną dawką poczucia humoru. Nieustannie rozwija się i pogłębia swoją wiedzę z zakresu metody Pilates, interesuje ją jak ćwiczenia Pilates mogą wpłynąć na nasze podstawowe wzorce ruchowe i codzienne życie.

Ukończyła szkolenia: Pilates Intensive Course Level I, Pilates Level II, Portdebras, Zdrowy kręgosłup, Pilates & Theraband, Pilates & Magic Circle, Pilates & Ball, Pilates Reformer Standard I, Pilates Wunda Chair Standards, Pilates Apparatus, uczestniczyła również w I, II i III edycji International Conference Pilates Poland oraz Therapeutic Pilates Conference i Palermo Pilates Symposium , a także w licznych warsztatach z najlepszymi nauczycielami Pilates takimi, jak: Gloria Gasperi, Murat Berkin, Inelia Garcia, Elena Bartley, Brooke Siler, Mabel Cabrera, Jacobo Gomez Vazquez, Tony Rockoff, Carmen Ribera.

image0-1