Opis zajęć

Sofa Chillout Studio to jedyne tak specjalistyczne i ukierunkowane studio we Wrocławiu. Zajęcia, które prowadzimy są na najwyższym poziomie pod względem merytorycznym a wiedza nasza pod kątem treningów prozdrowotnych jest potwierdzona ukończonymi licznymi kursami i szkoleniami zarówno w Polsce jak i za granicą. Specjalizujemy się w Metodzie Pilates, prowadzimy zajęcia zarówno programu Classic Mat, Equipments oraz posiadamy najwyższej jakości sprzęt : reformery, krzesła, cadillac, ladder barrell i inne, które pozwalają Nam uczyć Was czym tak naprawdę jest Pilates. I jakie efekty przynosi. Tylko w naszym studiu prowadzone są zajęcia Portdebras, Bosu Zdrowy Kregosłup oraz Jogi Wellness. Lubimy wyzwania, trudne przypadki i uśmiech, kiedy nasze treningi przynoszą realne efekty.

„Hello my name is Sofa, nice to fit You „

PILATES CLASSIC

IMG_9576PILATES CLASSIC – klasyczny zestaw ćwiczeń stworzony przez Joe Pilatesa zawierający 34 ćwiczenia, fundamenty i pracę z rytmem oddechu. Dzięki najwyżej wykwalifikowanym nauczycielom tej metody w zajęciach tych mogą uczestniczyć osoby z problemami aparatu ruchu, dyskopatią, skoliozą, lordozą i chronicznym bólem. Lekcja prowadzona bez muzyki całkowicie oparta na pierwotnie stworzonej metodzie, regularność ćwiczeń udowadnia ich skuteczność i fantastycznie wpływa zarówno na sylwetkę, redukuje napięcia oraz zapobiega bólom pleców. Nie zapominając przy tym,że Pilates to workout nie filozofia, angażujemy całe ciało do tej dającej niesamowite wyniki pracy.

 

PILATES MIX

IMG_9584PILATES MIX – zajęcia z elementami klasycznego pilates, ćwiczeń zdrowego kregosłupa, stretchingu i metody Feldenkreisa. Dla osób, które w łagodny sposób, przy muzyce chcą ćwiczyć swoje ciało. Skierowane do osób cierpiących na bóle kręgosłupa spowodowane głównie siedzącym trybem życia, osób zestresowanych i spiętych w obrębie mięśni pleców. I także tych, które uczestniczą w zajęciach nieregularnie.

PILATES EQUIPMENT

IMG_9475PILATES EQUIPMENT – zajęcia klasycznego pilates z wykorzystaniem rollerów, obręczy magic rings, taśm theraband, piłek. Przeznaczone dla osób, które znają już fundamenty pracy pilates i chcą głębiej poznać ćwiczenia , ich technikę i ich warianty. Na zajęcia obowiązują zapisy.

PILATES STUDIO

IMG_5199PILATES STUDIO – zajęcia pilates na oryginalnym sprzęcie stworzonym przez J.Pilatesa. Pod okiem najbardziej wykwalifikowanego nauczyciela wzmacniamy i naprawiamy ciało na łóżku reformer, half cadillac, krzesłach, beczce ladder barrell i in. Sprzęt ten jest idealny dla osób, które mają problemy z aparatem ruchu, są po przebytych operacjach lub pragną świadomie i perfekcyjnie wykonywać ćwiczenia Pilates. Zajęcia w grupie max 4 os. Obowiązują na nie osobne zasady zapisu.

ZDROWY KRĘGOSŁUP

IMG_95702ZDROWY KRĘGOSŁUP – zajęcia prowadzone przez fizjoterapeutów, przeznaczone dla osób cierpiących na bóle pleców różnego pochodzenia i także dla tych , którzy poszukują łagodnego i przyjemnego treningu całego ciała. Do zajęć wykorzystujemy piłki, taśmy theraband, poduszki sensomotoryczne.

BOSU/ZDROWY KRĘGOSŁUP

IMG_95702BOSU/ZDROWY KRĘGOSŁUP – zajęcia prowadzone przez fizjoterapeutów, przeznaczone dla osób cierpiących na bóle pleców różnego pochodzenia i także dla tych , którzy poszukują łagodnego i przyjemnego treningu całego ciała. Do zajęć wykorzystujemy BOSU odciążające nasze stawy i kręgosłup. Na zajęcia obowiązują zapisy.

PORTDEBRAS

IMG_9622 bwPORTDEBRAS – jedna na z najpiękniejszych form ćwiczenia ciała i umysłu. Zajęcia oparte na podstawach tańca klasycznego, baletu, pilates, lecz każdy ruch wypływa z naszego ciała. Ciężko opisać ten rodzaj zajęć – trzeba spróbować, a nasz nauczyciel to ELITE PORTDEBRAS MASTER TRAINER- osoba z najwyższymi kwalifikacjami w tej dziedzinie.

BODY ART

IMG_9584BODY ART – jedyny w swoim rodzaju trening ciała wzmacniający ducha. Charakterystycznie ułożony wokół specjalnego „zegara” zestaw ćwiczeń pochodzących głównie z jogi i treningu funkcjonalnego, które łącza płynne przejścia, stretching i relaksacja. Idealny dla osób, które z rytmem oddechu chcą wzmocnić swoje ciało, pozbyć się zbędnych napięć, rozciągnąć oraz zrelaksować.

PIŁKI

IMG_9528PIŁKI – odmiana cardio treningu z dużą piłką. Zajęcia dla osób szukających ciekawych zajęć rzeźbiących ciało, poprawiających wydolność a przy tym będących świetna zabawą. Trening z piłką w naszym wydaniu jest treningiem autorskim – zatem serdecznie zapraszamy na ten energetyczny i skuteczny workout. Na zajęcia obowiązują zapisy.

JOGA WELLNESS

IMG_2928 bwJOGA WELLNESS – łagodna i przyjemna wersja jogi przeznaczona dla osób, które na co dzień jej nie praktykują , pragną przyjemnie wzmocnić, rozciągnąć i zrelaksować swoje ciało. Można w nich uczestniczyć bez względu na wiek i umiejętności, ponieważ większa część lekcji wprowadza do poprawnego wykonywania asan.

JOGA

IMG_2928 bwJOGA – trening ciała i ducha, ucieleśniona filozofia przystosowana dla osób, które chcą poznać jogę, mają ograniczenia bólowe, pragną rozwinąć swoje ciało nie tylko fizycznie ale i mentalnie, złagodzić napięcia. Prowadzona przez pasjonatkę tej formy i przy tym świetnego nauczyciela.

JOGA DYNAMICZNA

IMG_2928 bwJOGA DYNAMICZNA – bardziej dynamiczna odmiana klasycznej jogi. Trening ciała i ducha absolutnie bez względu na stopień ich wyćwiczenia.

BODY IN ACTION

IMG_9627 bwBODY IN ACTION – trening wzmacniający angażujący wszystkie mięśnie do pracy, połączony z treningiem cardio. Skupiamy się na pośladkach, udach i brzuchu. Wzmacniamy, spalamy i przy tym świetnie się bawimy. Przeznaczony dla wszystkich.

TRENING FUNKCJONALNY

IMG_9627 bwTRENING FUNKCJONALNY – trening wzorców ruchowych. Pracujemy nad poprawą funkcjonalności naszego ciała, pokonujemy jego ograniczenia i przy tym budujemy siłę, mobilność i stabilizujemy. Trening oparty na ćwiczeniach złożonych, angażujących wszystkie mięśnie do pracy, pracy cardio i korekcji błędów wynikających z naszych ograniczeń.

BRZUCH/POŚLADKI

IMG_9627 bwBRZUCH/POŚLADKI – zajęcia szczególnie skoncentrowane na pośladkach i brzuchu. Zestaw ćwiczeń specjalnie dobranych aby nasze newralgiczne punkty ciała zeszczuplały, ujędrniły się i wzmocniły. Świetne przygotowanie do lata, zaprawa przed nartami i zdrowe, silne ciało przez cały rok.

AERODANCE

IMG_9691 bwAERODANCE – dynamiczna lekcja taneczna przeznaczona dla osób kochających taniec, ruch i zabawę. Oparta na krokach aerobiku, hip hopu, latino, które na każdych zajęciach są połączone w inną choreografię. Zajęcia dla osób cierpliwych, pracowitych i zaawansowanych.