Opis zajęć

Sofa Pilates Studio to jedyne tak specjalistyczne i ukierunkowane studio we Wrocławiu. Zajęcia, które prowadzimy są na najwyższym poziomie pod względem merytorycznym a wiedza nasza pod kątem treningów prozdrowotnych jest potwierdzona ukończonymi licznymi kursami i szkoleniami zarówno w Polsce jak i za granicą. Specjalizujemy się w Metodzie Pilates, prowadzimy zajęcia zarówno programu Classic Mat, Equipments oraz posiadamy najwyższej jakości sprzęt : reformery, krzesła, cadillac, ladder barrell i inne, które pozwalają Nam uczyć Was czym tak naprawdę jest Pilates. I jakie efekty przynosi. Tylko w naszym studiu prowadzone są zajęcia Portdebras, REHA Pilates oraz REHA Spine Corrector, prowadzone przez wybitną fizjoterapeutkę, a przeznaczone dla osób z bólem aparatu ruchu czy prblemami neurologicznymi.. Lubimy wyzwania, trudne przypadki i uśmiech, kiedy nasze treningi przynoszą realne efekty.

PILATES MATA

IMG_9576PILATES MATA – klasyczny zestaw ćwiczeń stworzony przez Joe Pilatesa zawierający 34 ćwiczenia, fundamenty i pracę z rytmem oddechu. Dzięki najwyżej wykwalifikowanym nauczycielom tej metody w zajęciach tych mogą uczestniczyć osoby z problemami aparatu ruchu, dyskopatią, skoliozą, lordozą i chronicznym bólem. Lekcja prowadzona bez muzyki całkowicie oparta na pierwotnie stworzonej metodzie, regularność ćwiczeń udowadnia ich skuteczność i fantastycznie wpływa zarówno na sylwetkę, redukuje napięcia oraz zapobiega bólom pleców. Nie zapominając przy tym,że Pilates to workout nie filozofia, angażujemy całe ciało do tej dającej niesamowite wyniki pracy.

 

PILATES REHA/ SPINE CORRECTOR

IMG_9584PILATES REHA – zajęcia z elementami klasycznego pilates, ćwiczeń zdrowego kręgosłupa, stretchingu i metody Feldenkreisa, oraz innych metod terapii. Dla osób, które w łagodny sposób chcą ćwiczyć swoje ciało. Skierowane do osób cierpiących na bóle kręgosłupa spowodowane głównie siedzącym trybem życia, osób zestresowanych i spiętych w obrębie mięśni pleców.Osób z problemami aparatu ruchu i po przebytych operacjach I także tych, które uczestniczą w zajęciach nieregularnie. Zajęcia prowadzone przez doświadczonego fizjoterapeutę- nauczyciela Pilates.

SPINE CORRECTOR REHA- zajęcia z użyciem Spine Correctorów – beczek do korekcji i odciążenia kręgosłupa.

PILATES REFORMER

51415521_2624278454309224_1377735262703976448_o

PILATES REFORMER . Jako jedyne studio w naszym mieście prowadzimy grupowe zajęcia na reformerze- pilatesowej maszynie/geniuszu. Łóżko, którego mechanizm polegający na pracy sprężyn, daje opór naszemu ciału-dzięki czemu je wzmacniamy, rozciągamy, stabilizujemy i prostujemy;) To jeden z najtrudniejszych treningów świata, ale dzięki niemu stajemy się zdrowsi, sprawniejsi i szczęśliwsi.

PILATES WALL UNIT&KRZESŁA

PILATES WALL UNIT&KRZESŁA – zajęcia pilates na oryginalnym sprzęcie stworzonym przez J.Pilatesa. Pod okiem najbardziej wykwalifikowanego nauczyciela wzmacniamy i naprawiamy ciało na wall unit,  cadillac,  i krzesłach, . Sprzęt ten jest idealny dla osób, które mają problemy z aparatem ruchu, są po przebytych operacjach lub pragną świadomie i perfekcyjnie wykonywać ćwiczenia Pilates.

ZDROWY KRĘGOSŁUP

IMG_95702ZDROWY KRĘGOSŁUP – zajęcia prowadzone przez fizjoterapeutów, przeznaczone dla osób cierpiących na bóle pleców różnego pochodzenia i także dla tych , którzy poszukują łagodnego i przyjemnego treningu całego ciała. Do zajęć wykorzystujemy piłki, taśmy theraband, poduszki sensomotoryczne.

PILATES SPINE CORRECTOR

Pilates SPINE CORRECTOR- kolejny ze sprzętów stworzony przez Josepha:) Beczki służą do poprawy ruchomości kręgosłupa, angażując mięśnie głębokie i stabilizujące. Są zbawieniem dla osób pragnących wzmocnić core, pozbyć się bólu spowodowanego sztywnością kręgosłupa i poprawić swoją elastyczność.

PORTDEBRAS

IMG_9622 bwPORTDEBRAS – jedna na z najpiękniejszych form ćwiczenia ciała i umysłu. Zajęcia oparte na podstawach tańca klasycznego, baletu, pilates, lecz każdy ruch wypływa z naszego ciała. Ciężko opisać ten rodzaj zajęć – trzeba spróbować, a nasz nauczyciel to ELITE PORTDEBRAS MASTER TRAINER- osoba z najwyższymi kwalifikacjami w tej dziedzinie.

BODY ART

IMG_9584BODY ART – jedyny w swoim rodzaju trening ciała wzmacniający ducha. Charakterystycznie ułożony wokół specjalnego „zegara” zestaw ćwiczeń pochodzących głównie z jogi i treningu funkcjonalnego, które łącza płynne przejścia, stretching i relaksacja. Idealny dla osób, które z rytmem oddechu chcą wzmocnić swoje ciało, pozbyć się zbędnych napięć, rozciągnąć oraz zrelaksować.